YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi ÇOMÜ’de Yapılacak

Türkiye’de düzenlenmesi planlanan 38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi’nin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) ev sahipliğinde yapılacağı açıklandı.

15 Ocak 2018 tarihinde eklendi

38. Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi’nin protokol görüşmeleri kapsamında; Görsel Sanatlar Eğitimcileri Derneği temsilcileri Prof. Dr. Vedat Özsoy, Prof. Dr. Melek Gökay ve Doç. Dr. Nuray Mamur ile Eğitim Araştırmaları Birliği temsilcileri Prof. Dr. Mustafa Yunus Eryaman, Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu, Yrd. Doç. Dr. Martina Riedler ve Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, ÇOMÜ RektörT Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmeler neticesinde 2 binden fazla akademisyenin katılımı ile ülkemizde ilk kez düzenlenmesi planlanan Dünya Sanat Eğitimcileri Kongresi’nin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde gerçekleşmesi için hazırlıklara başlanmasına karar verildi.

Helsinki ve Vancouver’da gerçekleşecek olan bundan sonraki hazırlık toplantılarında ÇOMÜ tarafından Türkiye ve Çanakkale tanıtımlarının yapılması ve kongre protokolünün imza süreçlerinin tamamlanması karara bağlandı.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

738 kez okundu