YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Düşler Ötesi Troya Sergisi” Açıldı

Kale Grubu'nun destekleriyle EPOS 7 ve BASE işbirliğinde düzenlenen "Düşler Ülkesi Troya" Sergisi, Çanakkale Piri Reis Müzesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi

Sergi Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Troya Kazı Alanı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Küratör Derya Yücel, EPOS 7Derneği Başkanı Zafer Kozanoğlu, BASE Kurucuları İdil Bilge, Ali Kerem Bilge, Asli Boduroğlu, genç sanatçılar ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile sergi açılırken, Başkan Gökhan ve davetliler sergiyi ilgi ile gezerek eserler hakkında sanatçılardan bilgi aldı. 29 genç sanatçının katılımıyla, Derya Yücel’in küratörlüğünde, baskı, cam, enstalasyon, fotoğraf, grafik tasarım, resim, seramik, video gibi farklı eserlerden oluşan sergi 27 Ağustos tarihine kadar ziyarete açık olacak.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.446 kez okundu