YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Eski Arkeoloji Müze Binası İl Halk Kütüphanesi Oldu

Çanakkale’de Atatürk Caddesi üzerinde bulunan eski Arkeoloji Müze binasının İl Halk Kütüphanesi haline getirilme çalışmaları tamamlandı.

01 Ocak 2020 tarihinde eklendi

Eski Arkeoloji Müdürlüğü binasının İl Halk Kütüphanesi haline getirilme çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Toplam 1.800 metrekare kapalı alana sahip Mehmet Arif Ersoy Kütüphanesi’nin genç ve yetişkin bölümünü, etüt ve kurs salonlarını, sesli ve sessiz çalışma salonlarını, kafeterya alanını, 200 metrekarelik çocuk bölümünü, 65 kişilik eğitim ve konferans salonu, çocuklar için 80 kişilik eğitim ve etkinlik salonunu ayrıntılı olarak gezen ve inceleyen Jülide İskenderoğlu’nu kütüphane müdürü ve mühendisler bilgilendirdi.

Jülide İskenderoğlu yaptığı açıklamada Ocak ayı ortalarında açılması planlanan yeni kütüphanenin önemine değinerek, “Kütüphanemizin özellikle 5.000 metrekarenin üzerinde olan bahçesi, çocuklar ve gençler için çeşitli etkinliklerin yapılabileceği açık alanları ve ziyaretçilerin gün boyu rahat mekanlarda kitaplarını okuyabileceği, günlük gazeteleri takip edebileceği geniş oturma alanları eminim ki bizleri heyecanlandırdığı gibi Çanakkaleli hemşerilerimizi de heyecanlandıracak. Modern bir kütüphane olarak tasarlanan kütüphanemiz şehrin en çok başvurulan ve zaman geçirilen alanlarından bir tanesi olacak. Gençlerimizi, çocuklarımızı ve halkımızı okumaya, araştırmaya ve kitaba teşvik edecek ve yakın zamanda açılacak olan kütüphanemiz Çanakkale’mize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sosyal medya üzerinden satın alınan ve yayıncılar birliği rakamlarıyla birleştirilmiş ayrıca kütüphanelerdeki kitap hareketliliği de dikkate alınarak hazırlanan okuyucu listesinde Trabzon, Konya, İzmir gibi büyük şehirleri nüfusunun küçüklüğüne rağmen geride bırakan Çanakkale İl Halk Kütüphanesinin Ocak ayı ortasında açılması bekleniyor.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.048 kez okundu