YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Gençlik Değişimi Başvuruları Başlıyor

Çanakkale Belediyesi ile Kardeş Kenti Almanya'nın Osnabrück Belediyesi arasında devam eden kültürel ilişkiler kapsamında her yıl karşılıklı olarak düzenlenen “Gençlik Değişimi” programına bu yıl Çanakkale'den gençler katılacak.

14 Ocak 2019 tarihinde eklendi

15 Temmuz - 24 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Gençlik Değişimi” programına katılacak olan gençler, Kardeş Kent Osnabrück'te hazırlanan gezi programında buluşacaklar. Gezi esnasında farklı bir ülkenin kültürünü ve tarihini öğrenme fırsatı elde edecek olan gençler, bu değişimler esnasında çeşitli tecrübeler kazanma fırsatına da sahip olacaklar.

16-20 yaş arasında, Çanakkale'de yaşayan gençlerden oluşturulacak grup üyelerinin Almanca bilmesi tercih edilecek. Osnabrück'teki tüm masraflar ( konaklama, gezi turları vb.) Almanya'nın Osnabrück Belediyesi tarafından karşılanacak olup, katılmak isteyen gençler ulaşım, pasaport ve vize masraflarını ise kendileri karşılayacak.

Belediye yetkilileri“Gençlik Değişimine” başvuruların ise15 Mart 2019 Cuma tarihine kadar Çanakkale Belediyesi Kardeş Kent Elçisi Ayyüce Keloğlu'na yapılması gerektiğini belirttiler.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.327 kez okundu