YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Genel Müdür Yardımcısı Harmanda Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda Çanakkale’de bir dizi incelemelerde bulundu.

18 Haziran 2019 tarihinde eklendi

İlk olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret eden Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda ardından Çanakkale’nin Liman Bayırı mevkii, Cevat Paşa Mahallesi Havan Tabya 1 Sokaktaki Eski Askerî Hastane Projesi’nde yerinde incelemelerde bulundu. 1890’lı yıllardan bugüne, halen daha tarihe tanıklık etmeye devam eden Kale-i Sultaniye Eski Asker Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Harmanda, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, Hastane Bayırı mevkiinde bulunan ve Ocak 2019 tarihinde restorasyon çalışmalarına başlanan Hastane Bayırı Şehitliği’ni de ziyaret etti.

Hastane Bayırı Şehitliği ziyareti sonrası Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Çanakkale Merkez Dardanos mevkiinde bulunan Hasan Mevsuf Şehitliği’nde incelemelerde bulundu. İl Müdürü Kemal Dokuz ile Kurul Müdürü Çağman Esirgemez; Hasan Mevsuf Şehitliği, Tabya ve Batarya Restorasyonu Teşhir ve Tanzimi ve Çevre Düzenleme işi hakkında Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmanda’ya bilgi verdi.

Genel Müdür Yardımcısı Harmanda, öğleden sonra UNESCO Dünya mirası geçici listesinde yer alan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Behramkale Köyü’nde bulunan Assos Ören Yeri’nde devam eden Çevre Düzenleme Projesi çalışmalarını da yerinde inceledi.

Ziyaret sonunda İl Müdürü Kemal Dokuz, Kurul Müdürü Çağman Esirgemez, Doç. Dr. Burhan Sayılır ve sanatçı Ahmet Yenilmez ile gün sonu değerlendirmesi yapan Harmanda, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.316 kez okundu