YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

GESTAŞ A.Ş. Envanterindeki Gemi Sayısını Arttırıyor

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş “57. Alay” isimli gemiyi de satın alarak şirketin envanterindeki gemi sayısını 6’dan 14’e yükseltti.

21 Nisan 2021 tarihinde eklendi

GESTAŞ A.Ş.  2021 yılında satın aldığı “Avşa Adası” isimli geminin ardından geçtiğimiz günlerde “57. Alay” isimli gemiyi de satın alarak şirketin envanterine dahil etti. GESTAŞ’in böylece 2021 yılında satın aldığı 2 gemiyle birlikte son 15 ayda satın aldığı gemi sayısı 8 oldu.

GESTAŞ yetkilileri yaptıkları açıklamada şirketin envanterindeki gemi sayısını artırmak için gerekli çalışmaların bütün hızıyla sürdüğünü belirterek, “Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Bozcaada ve Güney Marmara hattında araç ve yolcu taşımacılığı yapan Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi şirketi Gestaş Deniz Ulaşım olarak, kazancımızı yatırıma dönüştürmeye devam etmekteyiz. 2020 yılı Ocak ayında yeni genel müdürümüzün göreve başlamasıyla, maliyetleri en aza indirecek, şirketin gelirlerini de artıracak hamleler üzerinde duran,  gelirlerin önemli bir kısmını oluşturan gemi kiralarından kurtulmak amacıyla gemi satın alınması üzerinde çalışmalarına başlayan şirket yönetimimiz,  son olarak filomuzda kiralık olarak hizmet veren 57. Alay gemisini de şirket envanterine kattı. 2020 yılı içerisinde ilk olarak filoda kiralık olarak bulunan Seddülbahir, Mesudiye ve 18 Mart gemileri satın alınırken, ardından Gelibolu-Çardak hattında sefer yapan 3 gemiyi bünyemize  katarak hem filomuzdaki gemi sayısını artırdık hem de hizmet verdiğimiz lokasyonları genişlettik. 2021 yılı içerisinde de Avşa Adası, son olarak da 57. Alay gemisini satın alarak filomuzdaki şirketimize ait gemi sayısını 6’dan 14’e, filodaki gemi sayısını da 17’den 21’e çıkardık” dedi.

SIFIR FİNANSAL BORÇLANMAYLA 8 GEMİ ALINDI

Tüm satın almaların kendi kaynaklarıyla yapıldığını da belirten GESTAŞ A.Ş yetkilileri, “Finansal borçlanma olmadan ve kredi kullanmadan gerçekleştiren şirketimiz, 8 gemiden 6’sını peşin ödemeyle satın alırken, 2 geminin ödemesi ise taksitle gerçekleştirilecek. Kendi kaynaklarıyla 15 ayda tam 8 gemi satın alan şirketimiz, aynı dönemde 10 gemimizin de tersane sürecini gerçekleştirmekte. 2020 Eylül ayından bu yana 2021 sezonu hazırlıklarına başlayan ve sırasıyla gemilerini bakım/tutum süreci için tersaneye alan şirketimiz, 10 gemiyi A’dan Z’ye yeniliyor. İlk olarak Lapseki ve Gelibolu 1 gemilerini bakıma alınırken, sırasıyla Selimiye, Gökçeada 1, 18 Mart, 57. Alay gemilerinin tersane süreci gerçekleşti. Bayramiç ve Seddülbahir gemilerinin bakım/tutum çalışmaları sürerken bu gemilerin ardından Mesudiye ve Gelibolu gemisine tersaneye girerek sezon hazırlıklarını tamamlayacak. Gece gündüz, hummalı bir çalışmayla gemileri daha emniyetli ve daha konforlu hale getiren şirketimiz, makine dairesinden, araç ve yolcu güverteye kadar tüm alanları baştan aşağı yeniliyor” şeklinde konuştular.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

6.012 kez okundu