YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

GESTAŞ Kurban Bayramında 18 Gemi İle Sefer Yapacak

Ramazan Bayramı’nda saatsiz seferler ve ek seferlerle bayram yoğunluğunu karşılayan GESTAŞ, Kurban Bayramı’na da hazırlıklı giriyor. Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir hattında 15 dakikada, Lapseki-Gelibolu hattında 25 dakikada, Bozcaada hattında 45 dakikada, Gökçeada hattında ise 1.5 saatte bir düzenlenecek seferlerle tatilcilere hızlı ulaşım sağlanacak.

07 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Kurban Bayramı’nın 9 gün olmasıyla birlikte Çanakkale’ye yine ziyaretçi akını yaşanması bekleniyor. Çanakkale Boğazı’nda araç ve yolcu taşımacılığını yürüten GESTAŞ, Ramazan Bayramı’nda da olduğu gibi 7-24 saat kesintisiz seferlerle yoğunluğu karşılamaya hazır. GESTAŞ, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde gidiş dönüşlerle birlikte yaklaşık 180 bin araç taşırken, Kurban Bayramı’nda bu sayının daha da artması bekleniyor. Lapseki-Gelibolu hattında 5, Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir hattında 7, Gökçeada ve Bozcaada hattında 2’şer; Güney Marmara hattında 1, ayrıca adalar için deniz otobüsü ile hizmet veren şirket, 18 gemilik filosuyla 7-24 göreve hazır.

Ramazan Bayramı’nda ring sefer sistemiyle saatsiz çalışan seferler ve ek seferlerle bayram yoğunluğunu en aza indiren GESTAŞ, geçmiş dönemlerdeki bayram tatillerindeki ortalama ziyaretçi sayısının üzerinde bir yolcu yoğunluğu olmasına rağmen bekleme sürelerini azaltmayı başardı. Geçmiş dönemlerde günlük ortalama 17 bin 500 araç GESTAŞ gemilerini kullanırken bu rakam, Ramazan Bayramı’nda 20 bin seviyelerine ulaşmıştı.

BOĞAZ HATTI VIZIR VIZIR ÇALIŞACAK

Bayram tatili boyunca hafta sonu sefer tarifesini uygulayacak GESTAŞ, ekstra yoğun olan geliş ve dönüş günlerinde ise seferlerini sıklaştıracak. 17 gemisiyle ring sefer sistemiyle sefer yapacak şirket, Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir hattında hemen hemen 15 dakikada bir, Lapseki-Gelibolu hattında 25 dakikada bir, Bozcaada hattında 45 dakikada bir, Gökçeada hattında ise 1.5 saatte bir sefer düzenleyecek. Gemi trafiği, gece gündüz 24 saat boyunca devam edecek ve maksimum seviyede seferlerle araç ve yolcu taşımacılığı gerçekleşecek.

BOZCAADA DÖNÜŞLERİNDE REZERVASYON KOLAYLIĞI

Bu yaz ilk kez Bozcaada dönüşlerinde online rezervasyon sistemini hizmete sunan GESTAŞ, yaz boyunca devam eden hizmeti bayram tatilinde de sürdürecek. Bozcaada’ya gelen yerli ve yabancı turistlere dönüşlerde geçiş kolaylığı sağlayan bu sistem, Kurban Bayramı tatilinde de adadaki ulaşımı bir hayli rahatlatacak. Saat 20.00’a kadar olan seferlerde www.gdu.com.tr üzerinden veya 444 0 752 numaralı çağrı merkezinden rezervasyon yaptırılması gerekirken 20.00’den sonraki seferler, sıra usulüyle gerçekleşiyor.

 (Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.388 kez okundu