YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

GESTAŞ’tan Kurban Bayramı Öncesi Feribot Seferberliği

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. Kurban Bayramı öncesi filodaki gemi sayısını 22’ye çıkararak feribot seferlerini arttırdı.

15 Temmuz 2021 tarihinde eklendi

GESTAŞ A.Ş  15 Temmuz 2021 tarihi itibarı ile Çanakkale Boğaz Hattı, Gökçeada ve Bozcaada Adalar Hattı’nda tatilci yoğunluğunun başlaması üzerine Kurban Bayramı öncesinde feribot filosuna iki gemi daha ilave etti.

19 arabalı feribot, 1 Ro-Ro ve 1 deniz otobüsüyle Çanakkale Boğazı ve Adalar Hattı’nda sefer yapan GESTAŞ, A.Ş. bayram tedbirleri kapsamında 120 araç taşıma kapasitesine sahip “Balıkesir” 10 ve 80 araç kapasitesine sahip “Aysu” isimli gemileri, Kurban Bayramı tatili süresince kiralık olarak filosuna dahil etti. Bu iki geminin filoya dahil olmasıyla birlikte, Gökçeada-Kabatepe Hattı’ndaki 2 olan gemi sayısı, 3’e çıktı. Bir diğer gemi de Çanakkale Boğaz Hattı’nda hizmet veren gemilere dahil edildi.

İLK KEZ FİLODA 22 GEMİ

2020 yılından bu yana 8 gemi satın alarak, filodaki gemi sayısı artarken; Kurban Bayramı öncesinde kiralık olarak filoya katılan iki gemiyle birlikte filodaki gemi sayısı 22 oldu. Dönemsel olarak 16 ila 21 arasında değişen sayıda gemiyle hizmet veren şirket, Kurban Bayramı’nda ilk kez filosunda 22 gemiyle hizmet veriyor.

GÖKÇEADA HATTINDA GEMİ SAYISI 3’E ÇIKTI

Kiralık olarak filoya katılan gemilerden biri Gökçeada-Kabatepe hattında, diğeri de Gelibolu-Lapseki hattında hizmet vermeye başladı. Gökçeada-Kabatepe hattında 3, Gelibolu-Lapseki hattında 7, Geyikli-Bozcaada hattında 2, Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir hattında 7, Gelibolu-Çardak hattında 2 gemiyle hizmet veriyor.

KİLİTBAHİR ORTA LİMAN HİZMETE AÇILDI, 10 DAKİKADA 70 ARAÇ KARŞI KIYIDA

Tatilci yoğunluğunun yaşandığı noktalardan biri de Çanakkale-Kilitbahir hattı. Kilitbahir Orta Liman’da gerçekleştirilen zemin güçlendirme çalışması sonrasında iskele, geçtiğimiz hafta Cuma günü tekrar hizmet vermeye başladı. Özellikle otomobil sahibi yolcular, boğazın en kısa noktası olması sebebiyle tercih ettiği Çanakkale-Kilitbahir Hattı’nda sefer yapan 4 gemiye ek, 70 araç kapasiteli büyük feribotlarla da ek seferler gerçekleştirerek araç yoğunluğu azaltılmaya çalışılıyor.

GÖKÇEADA VE BOZCAADA’DA ONLİNE BİLETLER TÜKENİYOR

Tatilcilere feribottaki yerlerini garanti etme fırsatı tanıyan online biletler, Kurban Bayramı için yoğun talep görürken; Kabatepe’den Gökçeada’ya, Geyikli’den de Bozcaada’ya olan biletler şimdiden tükenmek üzere.

BOZCAADA ve GÖKÇEADA’YA GÜNDE 30 SEFER

Adalar hatlarında sefer sayıları bir hayli artırılırken Geyikli-Bozcaada Hattı’nda sabah, öğle ve akşam saatlerinde saat başı sefer olmak kaydıyla günde 30; 3 gemiyle sefer yapılan Kabatepe-Gökçeada Hattı’nda ise yine günde 30 sefer gerçekleştirilecek.

GÜNEY MARMARA HATTI GÜNDE 3 TUR SEFER

Yine tatilcilerin yoğunluk oluşturduğu bir diğer rota olan Avşa-Erdek-Marmara Adalar Hattı’nda ise yaz sezonu başından bu yana devam eden 3 tur seferler, Kurban Bayramı’nda da devam ediyor.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

13.188 kez okundu