YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

“Gökçeada-1” Gemisi Yeni Renkleriyle Yeniden Çanakkale’de

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan ve turistik ada Gökçada hattında sefer yapan GESTAŞ A.Ş. filosundaki Ro-Ro tipi gemi olan “Gökçeada-1” gemisi Yalova Tersanesi’ndeki bakım ve onarım çalışmalarının ardından yeni renkleriyle Çanakkale’ye geri döndü.

06 Ocak 2021 tarihinde eklendi

İki hafta süreyle Yalova’da tersanede kalan “Gökçeada-1” gemisinde, yenilenen dış yüzü dışında emniyetli ve konforlu seyir için bir takım iyileştirmeler gerçekleştirildi. Tüm teknik aksamlar bakımdan geçerken ana makine ve jeneratörlerinin onarımları ve kontrolleri yapıldı. Kondisyonu düşen kısımların sac değişimleri yapılırken araç ve yolcu güvertede epoksi boya uygulaması gerçekleştirildi. Yolcu güvenliği açısından kayma vakalarını önlemek amacıyla zeminde ve merdiven gibi yolcuların sıklıkla kullandığı alanlarda kaymaz sac uygulamaları yapıldı. Yolcu ve yaşam mahallerindeki koltuklar ve tüm gereçlerin eksiklikleri giderildi, tam randımanlı çalışır hale getirildi. Elektrik panoları ve sistemleri, pervane bakım ve testleri standartlara uygun şekilde gerçekleştirildi.

SALON CAMLARI YENİLERİYLE DEĞİŞTİ

Gemi üzerindeki yenilemeler, yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilirken; yolcuların en çok değişiklik istediği konu, zamanla görüşü azalan yolcu salonu camlarıydı. Yolcularımızın talebi doğrultusunda yolcu salonu camları tamamen yenileriyle değişti. Zamanla iki cam arasına deniz suyu kaçmasına engel olmak amacıyla farklı bir cam tipi kullanıldı. Yine yolcuların beklentileri doğrultusunda; özellikle yaz aylarında dış alanda daha rahat bir yolculuk edebilmeleri ve daha geniş alan kullanabilmeleri adına, açık yolcu güverte alanları genişletildi. Dış aydınlatmalar led aydınlatmalarla değiştirildi. 

ÇOCUKLAR İÇİN DAHA YENİ OYUN SALONU

Gökçeada-Kabatepe hattında sefer yapan “Gökçeada-1” gemisinin bir sefer süresi yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor. Bu da yolcuların gemi üzerinde ciddi bir zaman geçiriyor olması anlamına gelmekte. Özellikle çocuk yolcuların keyifli bir yolculuk geçirmeleri amacıyla geçtiğimiz yıllarda gemide yolcu salonuna monte edilen çocuk oyun salonu, tamamen yenilendi, daha hijyenik ve çocuklarımız için daha kullanışlı bir hale getirildi.

YOLCU TUVALETLERİ ELDEN GEÇİRİLDİ

“Gökçeada-1” gemisinin yolcu tuvaletleri de bakım/tutum çalışmaları kapsamında elden geçirildi. Tuvalet kapı kasaları değişirken, zemin fayanslarıyla da tamamen yenilendi. Tüm tuvaletlere daha hijyenik paslanmaz sıvı sabunluklar monte edildi. Zarar gören lavabo, musluk ve klozetler yenileriyle değiştirildi.

Baştan aşağı yenilenen “Gökçeada-1” gemisi, Kabatepe-Gökçeada seferlerine önümüzdeki hafta içerisinde yeniden başlayacak.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

7.200 kez okundu