YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Gökçeada’ya Yeni Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Botu

Çanakkale’nin en önemli turistik yerleri arasında bulunan Gökçeada’da hizmet verecek olan Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı'na bağlı TCSG-903 Borda Numaralı Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Botu hizmete girdi.

17 Ocak 2018 tarihinde eklendi

Arama Kurtarma Botu ile ilgili Vali Orhan Tavlı’ya Sahil Güvenlik Komutanı Alpaslan Baysal, ve Arama Kurtarma Botunun görevlileri bilgi verdi. Vali Orhan Tavlı, yeni Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Botunun Çanakkale’ye hayırlı olmasını temenni ederken İçişleri Bakanı başta olmak üzere Sahil Güvenlik Komutanlığı’na teşekkürlerini ifade etti.

Sahil Güvenlik Komutanlığınca Çanakkale Boğazı  ve Kuzey Ege’deki görev ihtiyaçları dikkate alınarak Gökçeada’ya konuşlandırılan TC SG-903’te 3 Astsubay, 4 Uzman Erbaş, olmak üzere 7 personel görev yapacak.

Arama Kurtarma Botu 19,45 metre uzunluğunda 6,54 metre eninde ve 30 Deniz Mili sürat ile herhangi bir ikmal yapmadan 300 Deniz mili seyir yapma kabiliyetine sahip.

Ağır Hava-Deniz şartlarında seyir yapmak üzere tasarlanan  Arama Kurtarma Botu, ağır hava koşullarında alabora olması durumunda kendini düzeltebilme özelliğine sahip.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.910 kez okundu