YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Hisseli Harikalar Kumpanyası” Müzikaline Büyük İlgi

"Troya Kültür Yolu Festivali" etkinliği kapsamında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda Çanakkale’de gerçekleştirilen gösteride sahne alan "Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali" ekibi büyük ilgi gördü.

22 Eylül 2022 tarihinde eklendi

Türkiye’nin en çok bilinen, izlenen ve sevilen müzikallerinden biri olan Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde sanatseverler ile ücretsiz olarak buluştu. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve protokol ile çok sayıda izleyicinin katıldığı müzikalde salon tamamen doldu.

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelen Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolisti başka bir gazinoya transfer olunca kumpanyanın yeni assolist arayışına girmesi ve bir köy ağasının yeni assoliste aşık olmasıyla gelişen olaylar konu ediliyor.

Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran, ünlü besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı bu ünlü müzikal; ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştı. Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan ve bir dönem TV dizisi yapılan müzikal; yıllar içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen ve sevilen bir efsaneye dönüşmüştü.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.464 kez okundu