YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” Kitabının Tanıtımı Yapıldı

Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın alanında uzman geniş bir ekip ile birlikte yaklaşık dört yılda yazdığı “Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” (A Journey To The Homeric Landscape:Troy) adlı kitabının tanıtımı yapıldı.

10 Mart 2022 tarihinde eklendi

“Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” adlı kitabının tanıtım programına Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Baro Başkanı Av. Soner Aydın, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Nilgün Cura Gökser, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı ve davetliler katıldı.

“Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” adlı kitabının tanıtım programı Homeros Araştırmaları Enstitüsü kurucusu Yalçın Balcı’nın konuşması ile başladı. Yapılan açılış konuşmasının ardından, Homeros’un destanlarında bahsettiği Troya kentini bulmak ve araştırmak için yola çıkan seyyahların izlenimlerinin, doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatıldığı “Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” kitabını yazarı Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan tarafından bir konuşma gerçekleştirilerek yazımında daha önce araştırmacıların kolaylıkla erişemeyeceği çok sayıda birincil kaynak materyalden yararlanılan, öğretim üyesinden, lise öğrencisine kadar herkes tarafından kolaylıkla okunabilecek bir referans kitabı olacak şekilde yazılan, antik Troya'dan günümüze kadar kent ve bölge hakkında yazılanlar, çizilenler, gözlemlenenler ve algılanan önemli belgelerin doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatıldığı “Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” adlı kitabı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Yapılan bilgilendirmenin ardından “Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya” adlı kitabını inceleyen Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’nin uluslararası tanıtımına katkı sunacak böyle güzide bir eseri kazandırdığı için Prof. Dr. Rüstem Aslan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 (Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

6.696 kez okundu