YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

İtilaf Devletleri 107 Yıl Önce Gelibolu Yarımadası’ndan Ayrılmıştı

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadası’nı tahliyelerinin 107. yıl dönümü sebebiyle Seddülbahir Kalesi'nde bir tören düzenlendi.

09 Ocak 2023 tarihinde eklendi

Seddülbahir Kalesi’nde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Öğretmen Berna Turba ‘nın günün anlam ve önemini belirten bilgilendirmede bulunmasının ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail Kaşdemir günün anlam ve önemi ile ilgili birer konuşma gerçekleştirdi. Yapılan konuşmaların ardından törende İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu bir Mehteran gösterisi sundu.

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadası’nı tahliyelerinin 107. yıl dönümü töreni Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitlerimiz için dua edilmesinin ardından sona erdi.

Seddülbahir Kalesi’nde düzenlenen törene  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, il müdürleri, protokol üyeleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

6.024 kez okundu