YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Kale Grubu’nda 64. Kuruluş Yıl Dönümü Coşkusu

Türk sanayinin duayenlerinden merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un, 27 Temmuz 1957 tarihinde temellerini attığı Kale Grubu’nun 64. kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı coşku içinde kutlandı.

27 Temmuz 2021 tarihinde eklendi

Koronavirüs tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen Kale Grubu’nun temellerinin atıldığı Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Kale Seramik Fabrikasında yapılan törene Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un eşi Sevim Bodur, merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un kardeşi Süleyman Bodur, kaymakamlar, belediye başkanları, iş insanları, şirket çalışanları ve davetliler katıldı.

Kale Grubu’nun 64. kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı programı etkinliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kale Seramik Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Soysal tarafından gerçekleştirilen açılış konuşması ile başladı.

Kale Grubunun 64 yıllık yolculuğunu anlatan filmin izlenmesi ile devam eden Kale Grubu’nun 64. kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı programında Vali İlhami Aktaş, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle hibrit etkinlik olarak düzenlenen Seramik Bayramı’nın açılışında bir konuşma yapan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, insanı yaptığı her işin merkezine koyan Kale Grubu’nun kurucusu merhum İbrahim Bodur’un ilkeleriyle kendilerine her daim yol göstermeye devam ettiğini söyledi. Bodur Okyay, Grup olarak geleneksel iş kolları olan seramikten kendilerini gökyüzünde başarılı işler yapmaya taşıyan Havacılık ve Savunma sanayinde yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Bugüne kadar rahmetli kurucumuzdan miras kalan değerler doğrultusunda hizalandık, bunu ayakta kalmanın temel şartı olarak gördük. Bu değerler ışığında geleceğe yürüdük; pek çok ilke, yeniliğe imza attık. Topraktan başlayan hikayemizi göklere taşıdık. Gelecek dönemde de yine cesur hedefler belirleyecek, ‘Kale gibi’ duruşumuzu devam ettirmek için yine çok çalışacağız” dedi.

KALE GRUBU’NDAN “İYİ BAK DÜNYANA” ÇAĞRISI

Etkileri hala hissedilen pandemi nedeniyle ‘sistem değişikliği’ konusu üzerinde giderek daha fazla konuşulduğunu ve artık aksiyon alınması gereken bir noktaya gelindiğini vurgulayan Zeynep Bodur Okyay, “İnsanlar, şirketler ve devletler dahil herkesin, bu yeni dünya düzeninde ayakta kalmak için yeni yöntemler geliştirmesi gerekiyor. Bu yeni dönemde risk ve sürdürülebilirliği, sosyal paydaşları, çeşitliliği, çevreyi, inovasyonu, marka ve itibarı bütüncül bir şekilde sosyal farkındalıkla yöneten liderler ve şirketlerin öne çıktığına tanıklık edeceğiz. Biz de Kale Grubu olarak bir yandan teknoloji ve insan kaynağı dönüşümüne yatırım yaparken, ‘İyi Bak Dünyana’ diyerek dokunduğumuz herkesi, her şeyi değişmeye, dönüşmeye davet ediyoruz. Bu anlayışla Kale Seramik Vakfımız, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Programı, Nevruz Kadınları Kooperatifi, Mavruz yatırımımız, Hıdırlar Ekolojik Yaşam Köyü gibi projelerimizle birbirimize, işimize, kentimize, ülkemize ‘iyi bakmayı’, değer katmayı ve etkimizi sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz” dedi.

“EN ÖNEMLİ GÜCÜMÜZ, PAYDAŞLARIMIZDA YARATTIĞIMIZ GÜVEN DUYGUSU OLACAK”

Kale markasının temsil ettiği olguları, ürünlerden öte kavramlara, değerlere ve hizmetlere taşımakta kararlı olduklarını vurgulayan Zeynep Bodur Okyay, “Refahın ve istikrarın küreselleşmediğinin, aksine sorunların küreselleştiğinin hepimiz farkındayız. Buna bağlı olarak son yıllarda toplumlarda güven duygusunun çok ciddi şekilde zedelendiğini görüyoruz. Hayatın her alanında güven inşa etmek, toplumların ve insanlığın geleceği için gittikçe daha önemli hale geliyor. İşte bizim Kale Grubu olarak geleceğe yolculuğumuzda en önemli gücümüz, toplumda, paydaşlarımızda, çalışanlarımızda yarattığımız bu güven duygusu olacak. 65’inci yılımızı bir dönüm noktası olarak görüyoruz. 64 yıldır sanayi ve üretimin ‘Kale’si olmanın haklı gururunu yaşarken bundan sonra aynı zamanda düşünen, sunan, her zaman daha iyiyi savunan bir markaya evrilecek ve 21. Yüzyılın rekabetçi koşullarına samimi bir şekilde adapte olarak daha da güçleneceğiz” şeklinde konuştu.

Program, Kale Grubu’nun günümüze kadar verilen kıdem ödülleri için hazırlanan kıdem ödülleri filminin izlenmesinin ardından Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ile Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, tarafından Kale Grubu’nda 25. yılını tamamlayan çalışanlara fiili ve video konferans aracılığıyla kıdem ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

HABER VİDEO (KALE GRUBUNDA 64. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ COŞKUSU)
13.164 kez okundu