YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Kardeş Kent Elçiliği İçin Başvurular Başlıyor

Çanakkale Belediyesi ve Almanya’daki Kardeş Kenti Osnabrück Belediyesi arasında 2005 yılından beri düzenlenmekte olan “Kardeş Kent Elçisi” programı kapsamında, Çanakkale Belediyesi, kendisini Osnabrück’te temsil edecek ve iki kent arasındaki ilişkileri daha da ileriye götürecek “Çanakkale Kardeş Kent Elçisi” için başvuru sürecini başlatıyor.

04 Şubat 2016 tarihinde eklendi

1 Ekim 2016 ile 30 Eylül 2017 tarihleri arasını kapsayan Elçilik süresince, yeni seçilecek Çanakkale Kardeş Kent Elçisi 1 yıl süre ile Osnabrück Belediyesinde Çanakkale’yi temsil etme, kentler arasında var olan projeleri yürütme, yeni projeler hazırlama ve Çanakkale’den gelen konukları ağırlama görevlerini yürütecek.

Başvuruda bulunan adaylarda iyi derecede Almanca bilmesi, tercihen İngilizce bilmesi, Çanakkale ve değerleri hakkında bilgi sahibi olması gibi koşullar aranıyor. Başvurular fotoğraflı özgeçmiş ve motivasyon mektubu ile birlikte 30 Mayıs 2016 tarihine kadar Osnabrück Kardeş Kent Elçisine yapılacak. Ayrıntılı bilgi için Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde ofisi bulunan Çanakkale Belediyesi Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Erhan Küçük’ten bilgi alınabilecek.

1.686 kez okundu