YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Kaz Dağları Gezileri Başladı

Çanakkale Belediyesi tarafından “Kaz Dağlarına Sahip Çıkmaya Gidiyoruz” sloganıyla bu yıl 8. kez düzenlenen Kaz Dağları gezileri büyük bir ilgi ile başladı.

02 Temmuz 2018 tarihinde eklendi

Eşsiz güzellikte bir bölge olan Kaz Dağlarını rehber eşliğinde kapsamlı bir şekilde gezme fırsatı bulan kentliler, ayrı olarak Cumartesi ve Pazar günü düzenlenen gezi kapsamında sabah Belediye önünden hareketle başladıkları etkinlikte, Bayramiç’te gerçekleşen kahvaltı molasının ardından İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un evini ziyaret etme fırsatı buldu.

Bölgedeki kapsamlı ziyarette alabalık tesislerini de ziyaret eden kentliler ardından Ayazma bölgesinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Katılımcılar aynı zamanda bölgeye ilişkin rehberlerden de bilgiler aldı.

Temiz hava ve yeşilin bin bir tonunun arasında gerçekleşen gezi kapsamında öte yandan, bölgedeki maden çalışmaları ve bu çalışmaların sebep olduğu tahribatlara ilişkin de bilgilendirilen katılımcılar, Kaz Dağları gezisini Balaban mevkiinde verilen mola ile tamamladı.

Kentlilerin oldukça memnun kaldığı Kaz Dağları gezileri Ağustos ayına kadar Cumartesi ve Pazar günleri devam edecek. Kazdağları gezilerine katılmak için Çanakkale Belediyesi'nin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezinden randevu alınması gerekiyor.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.717 kez okundu