YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Kazdağları Gezileri Başladı

Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Kazdağları Gezileri başladı.

17 Haziran 2019 tarihinde eklendi

2011 yılında başlayan ve kentin doğa harikası bölgelerinden biri olan Kazdağları’nın güzelliklerini kentlilerle buluşturan geziler Çanakkale Belediyesi tarafından “Kazdağları'na Sahip Çıkmaya Gidiyoruz” sloganıyla bu yıl dokuzuncu kez düzenleniyor. 15 Haziran- 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kazdağları gezilerinin bu yılki etkinliği her yıl olduğu gibi Çanakkale Belediyesi Ana Hizmet Binası önünden hareketle başladı. Kazdağları’nın eşsiz güzelliklerini görmek için bir araya gelen kentliler profesyonel rehberler eşliğinde ilk olarak Bayramiç ilçesinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Müze Evi'ni gezdiler. Ardından Evciler Köyü’nde mola veren kentliler Kazdağları’nda doğa yürüyüşü, Alabalık Tesislerinin ziyaret ve Ayazma’nın eşsiz dokusunun keşfiyle etkinliği tamamladılar.

Haziran ayı boyunca Cumartesi ve Pazar günleri, Temmuz ayında Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri, Ağustos ayında ise Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek Kazdağları Gezileri 4 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Kazdağları gezilerine katılmak için Çanakkale Belediyesi’nin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezinden randevu alınması gerekiyor.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz

1.716 kez okundu