YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Müze ve Antik Kentlerde İncelemelerde Bulundular

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, Çanakkale’deki ören yerlerinde çalışmaları devam eden kazı alanlarına ziyarette bulundu.

06 Eylül 2019 tarihinde eklendi

Ziyaret kapsamında Dardanos Mevkii’nde bulunan Hasan Mevsuf Şehitliği, Troya Müze ve Ören Yeri, Ezine İlçesi, Dalyan Köyü sınırları içerisinde bulunan Alexandria Troas, Ayvacık İlçesi Gülpınar Beldesi’nin kuzeybatısıyla kuzeydoğusu arasında kalan Apollon Smintheus ve Ayvacık İlçesi Behramkale Köyü’nde bulunan Assos Ören Yeri’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan kazı başkanlarından devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Arslan’a İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Çağman Esirgemez ve Müze Müdürü Rıdvan Gölcük eşlik etti.

Ziyaret sonunda İl Müdürü Kemal Dokuz, Bölge Kurulu Müdürü Çağman Esirgemez, Müze Müdürü Rıdvan Gölcük ve Kazı Başkanları ile gün sonu değerlendirmesi yapan Arslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, Troya Kazı Başkanı Rüstem Aslan’a, Alexandria Troas Kazı Başkanı Erhan Öztepe’ye, Apollon Kazı Başkanı Coşkun Özgünel’e ve Assos Kazı Başkanı Nurettin Arslan’a kazı alanlarında yaptıkları önemli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Yazı Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.978 kez okundu