YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Başvuruları Başlıyor

Çanakkale Belediyesi ve Almanya’daki Kardeş Kenti Osnabrück Belediyesi arasında 2005 yılından beri düzenlenmekte olan “Kardeş Kent Elçisi” programı kapsamında Çanakkale Belediyesi, kendisini Osnabrück’te temsil edecek ve iki kent arasındaki ilişkileri daha da ileriye götürecek “Çanakkale Kardeş Kent Elçisi” için başvuru sürecini başlatıyor.

07 Şubat 2017 tarihinde eklendi

1 Ekim 2017 ile 30 Eylül 2018 tarihleri arasını kapsayan Elçilik süresince, yeni seçilecek Çanakkale Kardeş Kent Elçisi, 1 yıl süre ile Osnabrück Belediyesi'nde Çanakkale’yi temsil etme, kentler arasında var olan projeleri yürütme, yeni projeler hazırlama ve Çanakkale’den gelen konukları ağırlama görevlerini yürütecek.

Başvuruda bulunan adaylarda;

* İyi derecede Almanca bilmesi

* Tercihen İngilizce bilmesi

* Çanakkale ve değerleri hakkında bilgi sahibi olması gibi koşullar aranıyor. Başvurular fotoğraflı özgeçmiş ve motivasyon mektubu ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar Osnabrück Kardeş Kent Elçisine yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için Çanakkale Belediyesi Kent Müzesi ve Arşivi’nde ofisi bulunan Osnabrück Kardeş Kent Elçisi Esra Sakınmaz’dan bilgi alınabilir.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

3.101 kez okundu