YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Özgürlük Parkı'nda Açık Hava Sinema Geceleri Başladı

Çanakkale Belediyesi içerisinde bulunduğumuz Korona Virüs (Covid-19) salgınında normalleşme süreci ile birlikte gerekli tedbirleri alarak "Açık Havada Sinema Günleri" etkinliklerine başladı.

11 Ağustos 2020 tarihinde eklendi

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen gösterimlerin ilki “Kolonya Cumhuriyeti” filmi ile Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirildi.

Önlemler kapsamında Özgürlük Parkı'nda gösterim için ayrılan alan bariyerler ile çevrilerek giriş ve çıkış kapıları oluşturuldu. Sosyal mesafe kuralları gözetilerek alana yerleştirilen sandalyeler, gösterim öncesinde dezenfekte edildi. Saat 21.00'da başlayan gösterim öncesinde uyarı videoları yayınlanarak tedbirlerin gerekliliğine dikkat çekildi.

Etkinliğe kontrollü bir şekilde katılım gösteren vatandaşlar Özgürlük Parkı'nın eşsiz manzarasında film izlemenin keyfine bir kez daha vardı.

Gösterimler 15 Ağustos 2020 Cumartesi günü Amfi Tiyatro'da Yeşilçam klasiği “Sev Kardeşim”, 22 Ağustos 2020 Cumartesi günü Özgürlük Parkı'nda “Aykut Enişte”, 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü Amfi Tiyatro'da bir başka klasik “Bizim Aile” filmleri ile devam edecek. 

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

13.056 kez okundu