YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Şanlı Zaferin 105. Yılını Kutladık

Çanakkale Kara Savaşları’nın dönüm noktası olan Anafartalar Zaferi’nin 105. yıldönümü Gelibolu Yarımadası’nda düzenlenen tören ile kutlandı.

10 Ağustos 2020 tarihinde eklendi

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından organize edilen tören Conkbayırı’nda gerçekleştirildi. Korona Virüs salgını tedbirleri sebebiyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen etkinlikler çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve saygı atışı eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Tören Eceabat İlçe Müftüsü Sinan Çetin tarafından şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesiyle sona erdi.

Conkbayırı’nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Vali Yardımcısı ve Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Süleyman Canpolat, Gelibolu 2'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutan Vekili Deniz Albay Cem Edip Avcı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Avustralya Hükümeti adına Avustralya Askeri Ateşesi Albay Richard Campbell, Birleşik Krallık Albay Piers Strudwick katıldı.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

9.156 kez okundu