YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Seramik Kursunda Yaptıkları Eserleri Sergilediler

Çanakkale Belediyesi  Çanakkale Seramiği Anı Eşya Üretim Merkezi’nde, 6 ay boyunca seramik üretim eğitimi alan kursiyerlerin eserlerinden oluşan “Çanakkale Seramiği’ne Giriş” adlı sergi büyük beğeni topladı.

06 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Seramik ustası İsmail Bütün eğitmenliğinde seramik kursu gören Meserret Muhtaroğlu, Ayten Güngördü, Aysel Süer, Neval Sarp, Fatma Tural ve Fatma Ermin ilk eserlerini ‘Çanakkale Seramiği’ne Giriş’ adlı sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere çok sayıda sanat severin katıldığı serginin açılışında bir konuşma yapan kursiyer Meserret Muhtaroğlu, kendilerine seramik eğitimi fırsatı sunan Çanakkale Belediyesi ve İsmail Bütün’e teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise,  kentteki seramik hediyelik eşya üretimindeki eksikliğe dikkat çekerek, seramik satışı ile ilgili girişimlerin bulunduğunu söyledi. Başkan Gökhan, kent kültürü olan seramik sanatının ileriki nesillere de aktarılacağının altını çizdi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve kursiyerler, Çanakkale Seramiği Anı Eşya Üretim Merkezi ustası İsmail Bütün’e teşekkür ederek çiçek takdim ederken, Kursiyerler de kendi ürettikleri seramikleri Başkan Gökhan’a hediye etti.

Büyük beğeni toplayan sergi, 12 Ocak 2016 tarihine kadar Çanakkale Seramik Müzesi’nde 09.00 – 17.00 saatleri arasında (Pazartesi günleri hariç) ziyaret edilebilir.

1.820 kez okundu