YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Sofya Fuarı’na Çanakkale Çıkarması

Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleştirilen Balkanlar’ın önemli turizm fuarlarından biri olan “35. Holiday &Spa Expo Fuarı” başladı. Fuarda Türkiye destinasyonları içerisinde en fazla ilgiyi Çanakkale bölümü çekti.

15 Şubat 2018 tarihinde eklendi

350’nin üzerinde katılımcı ve 20 binden  fazla kişinin ziyaret ettiği Sofya Turizm Fuarı’nda her yıl düzenli olarak katılımcı ve ziyaretçi sayısının arttığını belirten Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda fuara geniş bir ekiple katılım sağlıyoruz. 14 Şubat tarihinde açılan fuarın ilk günü yalnız turizm profesyonellerine özeldi. Bu kapsamda Çanakkale’miz için oldukça verimli bir gün geçirdik. Çanakkale olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızın standında 2018 Troia Yılı temalı görseller ile destekli deskimiz ve Çanakkale Valiliğinin koordinasyonu ile 24 metrekarelik Çanakkale özel standımız yer aldı. Çanakkale’mizin her bölgesini tanıttığımız stantlarımızda 2018 Troia Yılı bu yıl tüm diğer uluslararası turizm fuarlarında olduğu gibi ana tema olarak ön plana çıktı. Bugün tur operatörler ile yaptığımız çok sayıdaki görüşmede Bulgaristan’dan ülkemize gelecek turist sayısında  gözle görülür bir artış mevcut. Özellikle İstanbul ve Ege bölgesindeki rezervasyonlarda bu artış 2018 için hissedilir düzeyde. İnşallah Bulgaristan pazarında 2018 yılında Çanakkale’mizde bir artış yaşayacak. Özellikle uzun süreli konaklama anlamında kullanılan sejur paket turlarda da Çanakkale’mizin tercih edilmesi için yoğun bir iletişim yürütüyoruz. ÇATOD olarak, Çanakkale’mizin tüm kurumları ve turizm aktörleriyle koordinasyon içinde var gücümüzle memleketimizin dünyanın tercih edilen önemli bir turizm destinasyonu olması için canla başla mücadele ediyoruz. Özel bir Çanakkale standının oluşmasındaki çok değerli katkıları nedeniyle Çanakkale Valiliğimize minnettarız “dedi.

16 Şubat tarihine kadar devam edecek Sofya Turizm Fuarı’na ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Yaşar Ersoy, Genel Sekreter Salih Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Candan, Mustafa Tokoğlu, ÇATOD Üyeleri Ünsal Başar, Yusuf Kayaalp, Can Candan, Ezgi Ceyhan, Çanakkale İl Özel İdaresi adına Nadir Kaptan, Gökçeada adına Ertuğrul Eser, Eceabat Belediyesi Meclis Üyesi Timur Koşal ve ÇATOD Dernek Sekreteri Burcu Zincir katılım sağladı.

(HABER / FOTOĞRAF: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.756 kez okundu