YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Tarihi Kentler Birliği İstanbul’da Toplandı

Şehirlerin kültürel ve doğal dokusunun korunmasına ağırlık veren yerel politikaların hazırlanmasına öncülük eden Tarihi Kentler Birliği’nin 2016 yılı ilk bölge toplantısı Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Maslak Steigenberger Oteli’nde yapıldı.

30 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Tarihi Kentler Birliği 2016 yılı ilk toplantısına Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ve birçok kentin belediye başkanının yanı sıra; milletvekilleri, kaymakamlar, İstanbul Valiliği temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sanat tarihçileri, arkeologlar ve birçok sivil toplum kuruluşu ve vakıf katıldı.

Program "Sarıyer Medeniyeti" adlı tanıtım filmi ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; "Tarihi Kentler Birliği Bölge Toplantısının Sayın katılımcıları, birliğimizin 15 yıllık geleneği doğrultusunda sizlere hitap etmenin ve ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in konuşması ve sunumundan sonra düzenlenen ve moderatörlüğünü TKB Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’in yaptığı  ‘’2016 Hedefleri Doğrultusunda Marmara Bölgesi TKB Üyeleri Deneyim Paylaşımları’’ adlı panele Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe panelist olarak katıldı.

Panelin ardından verilen öğle yemeğinden sonra, Tarihi Kentler Birliği Emirgan'daki Şerifler Yalısı ziyareti ve Boğaz gezisi etkinliği ile son buldu.

1.644 kez okundu