YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

TÜBİTAK “Popüler Bilim Yazarlığı ”Söyleşisi ÇOMÜ’de Gerçekleştirildi

TÜBİTAK “Popüler Bilim Yazarlığı” söyleşisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)  Troia Kültür Merkezinde, Bilim ve Teknik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Özlem Kılıç Ekici tarafından gerçekleştirildi.

21 Nisan 2018 tarihinde eklendi

Söyleşiye, ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Erdem, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Ünver, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Bilim ve Teknik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özlem Kılıç Ekici, bilim okur-yazarlığının ülkemizde düşük seviyelerde olduğunu ve yeterince ilgi görmediğini belirterek, popüler bilim yayıncılığında öncü olan TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik gelişmelerin topluma en doğru ve anlaşılır şekilde popüler bilim yazıları ve bilim haberleri aracılığıyla nasıl iletileceği konusunda bilgi verdi. Kılıç, söyleşi kapsamında bilim iletişimi ve bilim okuryazarlığının önemi, popüler bilim dergilerinin amacı, başarılı bir popüler bilim yazısı ve haberi hazırlamak için hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Söyleşi, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Erdem’in hediye takdimiyle sona erdi.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.149 kez okundu