YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Turizm Sektörü Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Buluştu

Çanakkale'nin de katıldığı turizm sektörünü bir araya getiren “Travel Turkey İzmir Fuarı” başladı.

02 Aralık 2021 tarihinde eklendi

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen “Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı”nın 15.’si  bu yıl 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde hem Fuarizmir’de, hem de online platformda hibrit fuar olarak gerçekleştirilerek uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerle yeniden buluşuyor.

Uluslararası turizm aktörlerinin buluştuğu, 22 il ve 5 ülkeden 500 katılımcının yer aldığı, 58 ülkeden  ziyaretçilerin ağırlandığı fuar 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde Fuarizmir A ve B hollerinde ziyarete açık olacak. Çanakkaleli turizmcilerin, bazı belediyelerin ve özel sektör temsilcileri ile çeşitli kuruluşların da katıldığı fuarda 500 katılımcı yer alıyor. Fuarda Adana,  Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elazığ,  Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Konya, Kütahya,  Muğla, Nevşehir, Sinop, Şanlıurfa, Trabzon, Zonguldak illerinden çeşitli firmalar yer alırken; Filipinler, İngiltere, KKTC, Kosova, Malta, Uganda’dan yabancı katılımcılar bulunuyor.

Fuarda bakanlıklar, konsolosluklar, valilikler, belediyeler, kalkınma ajansları, il kültür ve turizm müdürlükleri, seyahat acenteleri ve tur operatörleri, turizm büroları, oteller ve konaklama tesisleri, havayolu, turizm taşımacılığı, iş ve kongre turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi, spor turizmi, eğitim turizmi, aktif turizmi ve macera turizmi, yat ve kurvaziyer turizmi şirketleri, marinalar, kafe ve restoranlar, kafe bar ve otel ekipmanları, park ve kent ekipmanları, turizm teknolojisi/yazılım şirketleri, medya kuruluşları, bankacılık ve sigorta şirketleri, birlik ve dernekler sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecekler.

FUARA 58 ÜLKEDEN ZİYARETÇİ GELECEK

Fuarda ayrıca Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi için düzenlenen alım heyeti programı kapsamında, 58 ülkeden 250 ziyaretçi fuarda yeni iş bağlantıları kurmak için katılımcılarla buluşacak.

Almanya, ABD, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Cezayir, Çin Demokratik Kongo, Endonezya, Fas, Fildişi  Kıyısı, Filipinler, Filistin, Fransa, Gana, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Letonya, Libya, Lübnan, Macaristan, Malezya, Mısır, Monako, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan,  Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Singapur, Slovenya, Suudi  Arabistan, Tacikistan,  Tayland, Tunus,  Ukrayna, Uruguay, Ürdün ve Yunanistan’dan ziyaretçiler gelecek.

FUARA ÖZEL SERGİ

Fuarda ayrıca “Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Sergisi” ile ziyaretçilere görsel bir şölen sunulacak. 150 adet tablodan oluşan sergi, Türkiye’nin en büyük mozaik tablo sergisi olma özelliğini taşıyor. Şanlıurfa Haleplibahçe’de çıkan eserler, Hatay ve Gaziantep yöresinde bulunan mozaikleri de kapsayan sergide ayrıca özgün çalışma mozaikleri de olacak. 

KLASİK OTOMOBİLLER İLGİ GÖRECEK

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda ayrıca geçmişle gelecek arasında köprü de kurulacak 1938-1980 yılları arasında üretilen klasik otomobiller, 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde fuarizmir’de olacak. İzmir Klasik Otomobilciler Derneği tarafından organize edilen “Klasik Otomobiller Sergisi”, Travel Turkey İzmir  Fuarı’nda  otomobil  hayranlarının  beğenisine  sunulacak.  Fuar, klasik otomobillerin günümüz koşullarında yaşatılarak geleceğe taşınabilmelerine önayak olacak. 

ANADOLU’NUN RENKLERİ KİTRE BEBEKLER İLK KEZ FUARDA YER ALACAK

Fuarda Türkiye’nin renklerini en iyi şekilde anlatan kitre bebeklerin yer aldığı, “Kitre  Bebek- Anadolu’nun Dili Türkiye’nin Renkleri Sergisi” ilk kez Travel Turkey İzmir Fuarı’nda sergilenecek. Yöresel kıyafetler giydirilen kitre bebekler, Türk kültürü hakkında bilgi sahibi olmak için önem arz eden objeler taşıyor.

‘‘TTI TECH STAGE’’ SEKTÖRE IŞIK TUTACAK

Günümüz teknolojisinin özellikle son yıllarda büyük oranda kullanıldığı alanlardan biri de turizm sektörü. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda oluşturulan teknoloji alanıyla turizm ve teknoloji konuları kesişiyor. Dünyadaki son gelişmelerden haberdar ederek sektör temsilcilerine ışık tutuyor. Turizmde dijital dönüşüm, online dağıtım ve yeni pazarlara açılma stratejileri, oteller için  global  ödeme  platformları,  büyüyen  platformlarda  online  platformların gücü, şehir otellerinde pratik otel  yönetimi, havayollarında  dijitalleşme ve  yeni trendler, veriyi  gelire önüştürme teknikleri gibi konular “TTI Tech Stage” alanında ele alınacak.

FUAR İLK KEZ HİBRİT OLACAK

Fuarizmir A ve B hollerinde fiziksel olarak gerçekleşecek olan fuar, aynı  zamanda www.travelturkeyexpo.com adresi üzerinden, ziyaretçi kayıt formu doldurularak online olarak takip edilebilecek. İlk iki gün profesyonel ziyaretçiye açık olan fuar, son gün halka açık olacak. Şubat ayında Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarı olan 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı sektörün tüm bileşenlerini online olarak bir araya getirmişti.

ÇANAKKALE STANDLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Öte yandan Travel Turkey İzmir Fuarı’na geniş bir katılım sağlayan Çanakkale’deki turizmcilerin standları da büyük ilgi görüyor.

1915 Çanakkale Köprüsü, Şehitler Abidesi, Troya Müzesi ve Ören Yeri, Mehmet Akif Ersoy Evi ‘nin  öne çıkarıldığı temalar ve yerel tatlar ile birlikte Çanakkale Standında turizm sektörü temsilcileri ilin turizm destinasyonlarını tanıtıyor.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı Abdullah Köklü, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, sivil toplum kuruluşları ile ildeki sektör temsilcilerinin bulunduğu fuarda şehrin tanıtımı yapılıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile T.C. Ticaret Bakanlığı himayelerinde; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROFED, İzmir Vakfı desteği ile İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen 15. Travel Turkey İzmir Fuarı; 2-4 Aralık tarihlerinde arasında ziyaret edilebilecek.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

7.212 kez okundu