YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Turizm Sektörü Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Buluştu

Çanakkale'nin de katıldığı turizm sektörünü bir araya getiren "Travel Turkey İzmir Fuarı" başladı.

06 Aralık 2018 tarihinde eklendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB tarafından düzenlenen fuar tüm dünyadan sektör temsilcilerini bir araya getiriyor. Konaklama tesislerine de sektörden profesyonellerle buluşma imkanı veren fuarda Ttitech Stage by HotelRunner Theater adıyla Travel Turkey İzmir’de Ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü içerisinde kurulan dev sahnede, 2018 pazar sonuçları, 2019 turizm trendleri ve en son teknolojik gelişmelerin yanı sıra, “Dijital dönüşüm ve pazarlama”, “Online seyahat acenteleri ve farklı pazarlara açılmak”, “Meta-arama platformları ve direkt satış kanalları”, “Havayollarında dijitalleşme”, “Akıllı şehirler”, “Sağlık turizmi”, “İçerik, sosyal medya ve itibar yönetimi”, “Otel, acente ve kanal yönetimi”, “Entegre ön büro ve çağrı merkezi uygulamaları”, “Online ödeme sistemleri”, “Turizmde yapay zeka, 3D ve hologram teknolojileri” ve “Gelir yönetimi ile kârlılığı artırmak” gibi konular ele alınacak.

Fuarın yapıldığı alandaki “B Holü” ilk iki gün sadece profesyonel ziyaretçiye açık olacak. “A Holü” ise üç gün boyunca hem sektör profesyonellerine hem de halka açık olacak ve bu bölüm tüm bölgelerden Kalkınma Ajansları, valilikler, belediyeler, beldeler ile park ve kent ekipmanlarından oluşacak. Burada yer alan bölgeler turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtma fırsatı yakalayacak. Ayrıca bu yıl A Holü’nde fuarla eşzamanlı Gastronomi Turizmi Kongresi de dördüncü kez düzenlenecek.

ÇANAKKALE STANDLARI İLGİ GÖRÜYOR

8 Aralık’ta sona erecek Travel Turkey İzmir Fuarı’na bu yılda Çanakkaleli turizmciler büyük ilgi gösteriyorlar. Fuarda Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği’nin (ÇATOD) yanı sıra çok sayıda otel ve belediye ile özel sektör temsilcileri de şehrin tanıtımı ile ilgili stantlarda konuklarını ağırlamaya başladılar. Çanakkale’nin turizmine katkı sağlamak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Çanakkaleli turizmciler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda fuarda alacakları sonuçlardan umutlu olduklarını ifade ettiler.

Bu arada fuarda özellikle Troya Müzesi'nin tanıtımı ile ilgili bölüm ziyaretçier tarafından büyük ilgi görüyor.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.242 kez okundu