YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Türk Mutfağından Yöresel Örnekleri Tattılar

Türkiye genelinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri kapsamında Çanakkale İl Kültür ve Turizm il Müdürlüğü önünde yapılan programda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale Ticaret Borsası tarafından vatandaşlara yöresel lezzetlerden ikramlar yapıldı.

24 Mayıs 2022 tarihinde eklendi

İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Mustafa Boz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Halk Bilimciler Hüseyin Demir, Ömer Gözükızıl, Senem Özcan ve Mümtaz Fırat, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, TKDK İl Koordinatörü Hasan İskender, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal, Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ile kurum ve kuruluşların müdürlerinin katılım sağladığı programda önce Türk Mutfağı Haftası Sunumu ve söyleşi gerçekleştirildi ardından vatandaşlara keşkek ve peynir helvası ikramı yapıldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal; “İnsanoğlunun var oluşundan itibaren bu topraklar üzerinde medeniyet var. Medeniyetin temel taşlarından birisi de özgün mutfaktır. Mutfağımızı tanıtmamız lazım. Bunu ticaretin ve turizmin de unsuru haline getirmemiz lazım. Sırf bir şeyler yemek için insanlar bir yerden bir yere seyahat ediyor. Bize düşen yöresel mutfağımızın tanıtımını iyi yapmaktır. Biz de Çanakkale Ticaret Borsası olarak Çanakkale Aşçılar ve Pastacılar Derneğimizin destekleri ile vatandaşlarımıza Türk yemek kültürünün mihenk taşlarından biri olan, bayram ve özel günlerimizin baş tacı yiyeceği keşkeğimizi ve ilimize özgü bir ürün olan peynir helvası ikramında bulunduk. Yöresel mutfağımızın tanıtılması için gereken desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

6.384 kez okundu