YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Turkcell Gelibolu Maratonu”nda Hedef 10 Bin Kişi

Çanakkale’de GTP Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik’in çabaları ile gerçekleştirilen “Turkcell Gelibolu Maratonu”nun 2017 yılı hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor. Bu yılki hedef 10 bin kişinin yarışa katılması...

13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Geçtiğimiz yıl ikincisi gerçekleştirilen ve 6 bin 500 kişinin katılımı ile dikkatleri üzerine çeken “Turkcell Gelibolu Maratonu”nun 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak 3.’sü ile ilgili çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. GTP Turizm A.Ş. ortaklarından Armağan Aydeğer 2017 yılındaki katılım sayısının 10 bini bulmasını beklediklerini ifade ederek, “Turkcell Gelibolu Maratonu 1 Ekim itibariyle 3. defa tüm Türkiye’deki ve dünyadaki koşu severler ile buluşacak. Organizasyonumuz 29-30 ve 31 Eylül tarihlerindeki 17 Burda AVM’de gerçekleştirilecek olan Maraton Fuarı ile başlayacak. 1 Ekim tarihinde de Maraton, Yarı Maraton, 10 Kilometre ve Halk Koşusu olmak üzere 4 ayrı etapta da koşu etkinlikle ile devam edecek. Organizasyon çalışmalarımızı Türkiye’deki birçok koşu grupları, ulusal şirketler ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra yurt dışında da birçok spor organizasyonları ile birlikte sürdürüyoruz. 1. yılında 2 bin 500 kişi ile başlayan maraton serüvenimiz 2. yıl 6 bin 500 kişiye ulaştı. Bu yılki  “3. Türkcell Gelibolu Maratonu”ndaki hedefimiz ise 10 bin kişi ile bu etkinliği yapmak” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ”

Maraton etkinliğinde sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini de belirten Armağan Aydeğer, “Bu yılki programımız içerisinde yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi Türkiye Atletizm Federasyonu ile birlikte “Çocuk Atletizmi” etkinliğimizi yapacağız. Ayrıca yine birçok kurumsal firmanın da katılacağı fuar etkinlikleri 17 Burda AVM içerisinde gerçekleştirilecek. Maraton etkinliğimizde yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda sosyal sorumluluk adına çok önemli anlaşmalar ve işbirliklerimiz olacak. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Güzelyalı mevkiinde 10 bin fidan dikimi yapmıştık. Yine çocuklarla birlikte “Barış İçin Çiziyorum” adı altında gerçekleştirdiğimiz resim çizme etkinliğimizde onlardan gelen bu resimleri kartpostal haline getirerek bunları bağış karşılığında dağıtarak elde ettiğimiz geliri Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vermiştik. Bu bağış ile de bir okulumuzun kütüphanesinin yapımını sağlamıştık. Ayrıca elde edilen kayıt ücretlerinin tamamı Çanakkale’deki sivil toplum kuruluşlarına bağışlanmıştı. Bu yıl ise farklı bir çalışma etkinliği yürütmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda 2 tane çok önemli işbirliğimiz var. Bunlardan birincisi 46 tane Sivil Toplum Kuruluşunun üst çatısı gibi olan bir platform halinde çalışan “Adım Adım Koşu Birliği” çatısı ile işbirliği içerisine girdik. Kendileri daha önce hali hazırda devam etmekte olan Antalya Maratonu, Bozcaada’daki Bozcaada Maratonu ve İstanbul Maratonlarında aktif katılım sağlıyorlardı. Kendileri işbirliği konusunda Gelibolu Maratonu’na da katılma sözü verdiler. Bu yıl onlar da Gelibolu Maratonu’na çok güçlü bir destek sağlayacaklar. Yine Türkiye genelindeki birçok koşu grubu Gelibolu Maratonu’nun içinde yer alacak” dedi.

“GAZİLERİMİZ VE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI DÜZENLEYECEĞİZ”

Maraton etkinliği kapsamında bir bağış kampanyası daha düzenleyeceklerini belirten Armağan Aydeğer, “Diğer çok önemli olan ve bizimde çok önem verdiğimiz bir bağış kampanyamız daha olacak. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi ile bir işbirliği içerisine girdik. Bu işbirliği çerçevesinde özellikle Çanakkale’deki şube üzerinden şehit ailelerimize ve gazilerimizin yakınlarına bir bağış kampanyası planlıyoruz. Bu çerçevede hazırlıklarımızı tamamladık. Web sitemizden de bu konudaki bağış kampanyası hususunu açıkladık. Bu çerçevede koşucularımıza “Gazilerimiz ve Şehit Ailelerimiz İçin de Koşuyoruz” sloganıyla önemli bir bağış kampanyasına adım atacağız. Bu konuda aynı zamanda Turkcell’in de önemli bir tasarrufunun olacağını umuyoruz ve bunun ile ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor. Daha öncede belirttiğimiz gibi maraton sadece bir spor etkinliği değil. Aynı zamanda bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına büyük katkısı olan önemli bir etkinlik. Bu çerçevede bölgeye ve ülkemize yapacağı özellikle sosyal sorumluluk projeleri ile orada yaratacağı sosyal kültürel etkinlikleri ile oraya büyük bir katkı kazandıracağına inanıyoruz.  Bunun içinde yoğun bir çaba içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

17 BURDA AVM’DAKİ FUAR ALANINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Organizasyon kapsamında.29-30 ve 31 Eylül tarihlerindeki 17 Burda AVM’de gerçekleştirilecek olan Maraton Fuarı’nda birçok etkinliğin düzenleneceğini de belirten Armağan Aydeğer, “3 gün sürecek 17 Burda AVM’deki Maraton Fuarı etkinlikleri kapsamında ulusal ve yerel müzik gruplarının bulunacağı çok keyifli bir programlarımız olacak. Umut ediyoruz ki, Turkcell Gelibolu Maratonu her geçen yol büyüyen potansiyeli ile Türkiye’nin ve hatta dünyanın en önemli tematik maratonları arasındaki varlığını güçlenerek devam ettirecek. Bu çerçevede bilindiği üzere Avrupa Atletizm Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “Turkcell Gelibolu Maratonu” yol koşuları arasında 5 yıldız ise en iyi maraton olarak gösterildi. Yine Avrupa Atletizm Takviminde ve Türkiye Atletizm Takviminde Turkcell Gelibolu Maratonu en iyi yol koşusu arazsında yer alıyor. Türkiye’deki İstanbul Avrasya Maratonu ve Antalya Maratonu’ndan sonra Türkiye’nin en büyük 3. yol koşusu Turkcell Gelibolu Maratonu haline geldi. Eğer bu yıl 10 bin kişi hedefimize ulaşırsak belki Türkiye’nin en büyük 2. yol koşusu Turkcell Gelibolu Maratonu olabilir. Bu konudaki çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.

Turkcell Gelibolu Maratonu'na kayıt olmak ve maraton hakkında bilgi almak için "https://www.gelibolumaratonu.com" web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

(HABER / FOTOĞRAF : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.094 kez okundu