YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Türkiye’nin En Büyük Bisiklet Festivali Başladı

Çanakkale’de GTP Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik’in çabaları ile gerçekleştirilen ve 3 bine yakın bisikletseverin katılacağı “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çanakkale Bisiklet Turu”, fuar etkinliği ile başladı.

23 Mart 2017 tarihinde eklendi

Çanakkale’de TroyPark AVM’de gerçekleştirilen “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çanakkale Bisiklet Turu”nun Fuar açılışı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkan Vekili Emine Kardelen, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Eceabat Belediyesi, Kepez Belediyesi, Çanakkale Bisiklet Kulüpleri, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gestaş ve TroyPark AVM temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Fuar etkinliğine katılan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve beraberindekiler standları gezerek GTP Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik’ten bilgi aldı. Ardından katılımcılar TroyPark AVM girişinde kurdeleyi keserek “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çanakkale Bisiklet Turu” fuar etkinliğini başlattı.

Açılışta bir konuşma yapan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir bu etkinliğin Çanakkale için önemine değinerek, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Çanakkale için yapılacak bu ve bunun gibi birçok etkinliğe Alan Başkanlığı olarak her zaman destek olacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından akrobatik bisiklet ve jimnastik gösterileri düzenlendi. Öte yandan fuara katılanlar sponsor firmalarını standlarını gezerek dağıtılan çeşitli hediyelerden alma fırsatını bulurken, 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Troia ve Gelibolu Yarımadası’ndaki bisiklet turu ile ilgili de kayıtlarını yaptırdılar. Fuar etkinliği 24 Mart tarihinde de devam edecek.

25 VE 26 MART TARİHLERİNDE YAPILACAK BİSİKLET TURU İKİ ETAPTAN OLUŞACAK

GTP Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik düzenlenecek “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Çanakkale Bisiklet Turu” etkinliğinin ise 2 etaptan oluşacağını da belirterek, “Birinci etap 25 Mart 2017 Cumartesi günü Çanakkale şehir merkezinden Troia Antik Kenti’ne doğru gerçekleştirilecek. Troia Milli Parkı Parkurumuz 25 Mart 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da Troy Park AVM önünden başlayacak. Bisikletseverler sırasıyla Kepez Sahili, Kepez Limanı, Aqua Park, Dardanos Sahili, Güzelyalı ve Karanlık Liman bölgesini takip ederek İntepe Yokuşu üzerinden İzmir Otoyoluna çıkacaklar. Buradan da Kumkale ve Tevfikiye Köyünden geçerek Troia Ören Yerine varacaklar. Katılımcılar daha sonra aynı güzergahtan geri dönecekler. Bisiklet turumuzun ikinci etabı ise 26 Mart 2017 Pazar günü saat 10:00’da Gelibolu Yarımadası’nda “Şehitler Abidesi Turu” adı altında gerçekleştirilecek. Tura katılacak bisikletseverler Eceabat iskele meydanından başlayacak olan etkinlikte bisikletleri ile sırasıyla Simülasyon Merkezi, Kum Motel, Alçıtepe Köyü, Şehitler Abidesi, Şahindere, Behramlı, Seyit Onbaşı Anıtı güzergahını takip ederek Kilitbahir’de etkinliği sonlandıracaklar.  Ayrıca bunun dışında “Çanakkale’deki Okullarımız İle Birlikte Bisiklet Sürüyoruz” adı altında bir etkinlik daha yapacacağız. Öğrencilerimizin katılacağı bu etkinliğimiz de 25 Mart 2017 Cumartesi saat 10:30’da gerçekleştirilecek. Güzergahımız Troy Park AVM - Atatürk Caddesi - Yılbaşı Sokağı Kepez Sahilini takiben Aqua Land’da sona erecek” dedi.

KAYITLAR ONLİNE YAPILABİLİYOR

Çanakkale Bisiklet Turu’na kayıtların “www.canakkalebisikletturu.com” web sitesinden online olarak yapılabileceğini de belirten Armağan Aydeğer, “Kayıtlar için son tarih 24 Mart 2017 olarak belirlendi. Bu tarihe kadar bisikletseverler web sitemizden online olarak kayıtlarını yaptırabilirler. Ayrıca konaklama konusunda da web sitemizde yer alan “Konaklama Talep Formu”nu doldurarak yer ayırtabilirler” dedi.

(HABER  / FOTOĞRAF / GÖRÜNTÜ : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

HABER VİDEO (TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI)
2.798 kez okundu