YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

TÜRSAB Zeytin Kültür Yolu Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Yerli ve yabancı turistlere ve sunulabilir gastronomiye yönelik ürünlerin ön plana çıkması amacıyla Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)  Çanakkale-Balıkesir Bölge Başkanlığı tarafından organize edilen Çanakkale’nin gastronomi değerlerini öne çıkarmak ve zeytinin, zeytinyağının tanıtımının önemine dikkat çekmek amacıyla Zeytin Kültür Yolu projesi kapsamında tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

09 Kasım 2021 tarihinde eklendi

Kolin Hotel’de düzenlenen  tanıtım  toplantısında Tahsildaroğlu CEO’su Sevdil Yıldırım tarafından Ezine peyniri hakkında, Çanakkale Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci tarafından Çanakkale mutfağı ve gastronomi değerleri hakkında ve ÇOMÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferah Özkök tarafından gastronomi değerleri hakkında katılımcılara sunum yapıldı.

Yapılan sunumların ardından Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer ve TÜRSAB Gastronom Turizm İhtisas Başkanı Ömer Kartın tarafından birer konuşma yapıldı.

Toplantıya Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, TÜRSAB Gastronom Turizm İhtisas Başkanı Ömer Kartın, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri, TÜRSAB temsilcileri ile TÜRSAB acenteleri ve tur operatörleri katıldı.

Toplantı görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

7.416 kez okundu