YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Yaz Bilim Kampı” Sertifika Töreni İle Sona Erdi

Çanakkale Belediyesi’nin destekleri ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Arzu Bayındır tarafından hazırlanan ve proje yürütücülüğünü yaptığı “Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk Yaz Bilim Kampı – 2022  TÜBİTAK Projesi “ II. Dönem kapanış sertifika töreni Parion Hotel’de gerçekleştirildi.

15 Ağustos 2022 tarihinde eklendi

II, Dönem 08-14 Ağustos tarihleri arasında Darüşşafaka Eğitim Kurumu Öğrencileri, 2020 yılında İzmir'de yaşanan depremden etkilenen öğrenciler ve Çanakkale merkez, Ayvacık, Bozcaada, Biga ilçelerinde öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla 7 gün süren eğitim programı ile gerçekleşti. 7'şer günlük programlarla iki dönem olarak 01- 14 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen programa şehit ve gazi çocukları, Darüşşafaka Eğitim Kurumu Öğrencileri, 2020 yılında İzmir'de yaşanan depremden etkilenen öğrenciler ile Çanakkale merkez ve ilçelerinde öğrenim gören 12 yaş grubu 48 öğrenci katıldı.

“UYGULANAN PROJE YAYGIN ETKİ BAKIMINDAN EN FAZLA ÖĞRENCİ KİTLESİNE ULAŞAN PROJE OLDU”

Yaz Bilim Kampı sertifika töreninde konuşan Proje yöneticisi Öğr. Gör. Arzu Bayındır; Bilim Kampının amacının, 7. sınıfa geçmiş katılımcı öğrencilerin fen ve sosyal bilimler alanlarına yönelik; popüler bilimle tanışmalarını, yaşamla içi çeliğini tanımalarını, bilimin her yerde ve eğlenceli bir alan olduğu gerçeği ile bilimsel farkındalıklarını sağlamak ve bilimin yaşamımız üzerine etkilerini ve bilimin yaşamımızı nasıl doğru yönlendirdiğini sezdirmek  ve yaşamlarında problem çözme, analiz ve sentez yapabilme düşünsel becerilerinin de geliştirilmesi olduğunu ifade ederek, projenin 2007 yılından bu yana düzenlendiğini, TÜBİTAK 4004 kodlu Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programının 16. Yılında 11. kez desteklenerek sürdürülebilirliğini koruyan, yaygın etki bakımından en fazla öğrenci kitlesine ulaşan proje olduğunu söyledi.

Bayındır'ın konuşmasının ardından sertifika törenine geçildi. Öğrencilere sertifikalarının verilmesinin ardından, kamp boyunca öğrencilerin faaliyetlerini içeren görselin sunumu yapıldı. Tören, kamp pastasının kesimi ve hep bir ağızdan söylenen şarkılar ile sona erdi.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

5.460 kez okundu